DAVET

...

Davet

Davet

Sevgili Arkadaşlar,

2020 hepimiz için çok zor yıl oldu… COVID-19 salgını tüm hayatımızı olumsuz etkiledi.
Biz sağlık çalışanları; hekimler, hemşireler hep birlikte büyük mücadele verdik, veriyoruz. Bütün dileğimiz COVID-19 salgınını geride bırakmak ve yüz yüze görüşüp, kucaklaşmak imkanı bulabildiğimiz bir kongreyi 2021’de yapabilmek.

“1. ULUSLARARASI TÜRK KOLOREKTAL CERRAHİ KONGRESİ, XVIII. TÜRK KOLON VE REKTUM CERRAHİSİ KONGRESİ ve XI. KOLOREKTAL CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ”‘ni 30 Kasım – 4 Aralık 2021 tarihlerinde Antalya’da Susesi Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğiz.

Kongreyi ilk defa uluslararası nitelikte, iki dilli düzenliyoruz. Düzenleme kurulunda yurtdışından çok değerli bilim insanları yer alarak önemli katkılarda bulundular. Umarız salgın bu çabamızı engellemez. Bildirileri yazılı kabul edip uluslararası bir derginin kongre ek sayısı olarak yayınlatma niyetimiz var.

Kursları, video oturumları, 2 salonda paralel devam edecek ana oturumları ve çok sayıda bildiri sunumu ile eşsiz bir kongre olacağını umuyoruz.

Bu kongrede sosyal programa da özel bir önem verdik. Sizi bir araya getirecek güzel sürprizlerimiz olacak.

On birincisi düzenlenecek olan Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi geçmişte olduğu gibi bu sefer de çok yararlı ve başarılı olacaktır.

COVID-19 salgını mücadelesini el ele başarı ile yürüten tüm sevgili cerrah ve hemşire dostlarımız ile kongrede görüşmek dileği ile saygı ve sevgilerimi sunarım.

Prof. Dr. Cem Terzi
XVIII. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi Başkanı

Değerli Meslektaşlarım,

2020 yılı tüm dünya insanları özellikle sağlık çalışanları için zor bir yıl oldu. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 pandemisinde sağlık çalışanları olarak bütün gücümüzle mücadele vermeye devam ediyoruz. İki yılda bir düzenlemiş olduğumuz kongremizin bu yılda COVID-19 pandemisini geride bırakmış bir şekilde gerçekleşmesini diliyorum.

XI. KOLOREKTAL CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ 30 Kasım – 4 Aralık 2021 tarihleri arasında, Antalya’da Susesi Kongre Merkezi’nde, “1. Uluslararası Türk Kolorektal Cerrahi Kongresi ve XVIII. Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi” ile eş zamanlı yapılacaktır. Kongre programında, kolorektal cerrahi hemşireliği, stoma ve yara bakım hemşireliği alanında kurslar, konferanslar, paneller ve interaktif vaka oturumları yer alacaktır. Güncel bilimsel gelişmeleri ve yaklaşımları içeren bu etkinlikler, alanında uzman ulusal ve uluslararası değerli konuşmacılar tarafından yürütülecektir. Ayrıca kongre programımızda kolorektal cerrahi, stoma ve yara bakım hemşireliği alanlarında çalışan ya da bu alana ilgi duyan meslektaşlarımızın kıymetli çalışmalarına yer vereceğimiz bildiri oturumları da olacaktır.

Desteklerinizle ülkemizde Kolorektal Cerrahi Hemşireliğini ve özel bir dal olan Stoma ve Yara Bakım Hemşireliğini daha ileriye taşıyacağımız, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağımız XI. Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi’nde tüm meslektaşlarımızı aramızdan görmekten büyük mutluluk ve onur duyarız. Hepinize sağlıklı ve mutlu günler diliyor düzenleme kurulu adına saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Emine İyigün
XI. Kolorektal Cerrahi Hemşireliği Kongresi Başkanı

Yukarı Çık